Mandioca

Mandioca, czyli maniok. Najbardziej oczywista roślina Ameryki Łacińskiej swego czasu zainspirowała nas do wydawania najbardziej oczywistej twórczości w tym regionie świata – autorskich komiksów i powieści graficznych. Bo od publikowania iberoamerykańskich komiksów, książek i powieści graficznych zaczęła się nasza wydawnicza przygoda.

Publikujemy głównie debiutantów na polskim rynku, często autorów, którzy od Polski zaczęli swoje międzynarodowe kariery, jak Guilherme Petreca czy Emilio Utrera.

Celem wydawnictwa jest przybliżenie polskiemu Czytelnikowi utworów i artystów nieznanych na naszym rynku. Poszukiwanie dzieł, które zaskakują, czasem szokują, ale przede wszystkim wnoszą coś nowego na krajowym rynku wydawniczym.

Szukamy wszędzie, stąd nasze hasło brzmi:
 Mandioca – komiksy ze świata!

Twórcami wydawnictwa byli: tłumacz Marek Cichy, Piotr Łaszewski – matematyk mieszkający w Ameryce Południowej oraz dziennikarz Bartłomiej Rabij, prowadzący obecnie sprawy związane z wydawnictwem.

Z wydawnictwem stale współpracują uznani na rynku fachowcy tacy jak tłumacz dr Jakub Jankowski czy specjalista od liternictwa, Robert Sienicki.

Generalnym dystrybutorem jest firma Centrum Komiksu z Warszawy.

Redakcja

Email
redakcja@mandioca.pl
Adres
ul.Grottgera 19/9
00-785 Warszawa NIP 6482293669