Regulamin

Informacje ogólne

  1. Księgarnia internetowa [zwana dalej „Księgarnią”], działająca pod adresem mandioca.pl, jest prowadzona przez Bartłomieja Rabija, zam. ul. Grottgera 19/9, 00-785 Warszawa, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Bratłomiej Rabij, NIP 648-229-366-9, zwanego dalej „Firmą”. Dane kontaktowe:
   Wydawnictwo Mandioca

   Bartłomiej Rabij
   ul.Grottgera 19/9
   00-785 Warszawa
   email: sklep@mandioca.pl

  2. Warunkiem dokonania zakupu w Sklepie jest wypełnienie formularza zamówienia na stronie internetowej zgodnie z opisem zawartym na tej stronie.
  3. Podczas rejestracji można także dobrowolnie wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji o promocjach i specjalnych ofertach w Księgarni.

Składanie zamówienia

  1. Księgarnia prowadzi sprzedaż książek i innych towarów za pośrednictwem sieci Internet.
  2. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej mandioca.pl
  3. Składając zamówienie przez formularz zamówienia dostępny na stronie Księgarni zawieracie Państwo z Firmą umowę sprzedaży zamawianych książek lub innych towarów. W celu złożenia zamówienia Klient zobowiązany jest dokonać:
   1. wyboru zamawianych towarów lub usług oraz ich ilości,
   2. wyboru sposobu dostawy spośród dostępnych, oraz adresu dostawy i adresu, na jaki ma być wystawiona faktura.
  4. Sposoby dostawy: Poczta Polska - cena w zależności od wartości koszyka.
  5. Ceny towarów sprzedawanych przez Księgarnię zawierają podatek VAT.
  6. Najpóźniej trzy dni po złożeniu zamówienia Klient dostaje e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do księgarni.
  7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia najpóźniej 7 dni od daty złożenia zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
  8. Księgarnia akceptuje następujące formy płatności:
   • płatność elektroniczna za pośrednictwem operatora płatności dotpay
   • płatność elektroniczna za pośrednictwem operatora płatności PayPal
  9. Księgarnia realizuje wysyłkę tylko na terenie Polski, zamówienia zagraniczne nie będą przyjmowane.
  10. W przypadku braku zapłaty za towar objęty zamówieniem w terminie 14 dni od dnia złożenia zamówienia, Księgarnia anuluje złożone zamówienie
  11. Zamówienia wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej realizujemy dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki.

Reklamacje

  1. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Księgarni można zgłaszać pisemnie na adres sklep@mandioca.pl
  2. Księgarnia najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje. W przypadku uznania reklamacji Księgarnia zwróci Klientowi równowartość ceny towaru oraz koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego (list polecony ekonomiczny).

Prawo odstąpienia od umowy

  1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, Klient będący Konsumentem, może odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. W celu odstąpieniu od umowy Konsument powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy wysyłając w/w wypełnione oświadczenie oraz dokonać zwrotu towaru do Księgarni na adres:

   Wydawnictwo Mandioca
   ul.Grottgera 19/9
   00-785 Warszawa

  2. Towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Księgarnia nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem. Zwrot należności za zakupiony towar następuje poprzez przelew bankowy na konto podane w formularzu odstąpienia, lub przekazem pocztowym.

Ochrona danych osobowych

  1. Składając zamówienie w Księgarni, wyrażają Państwo zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie Firmy. oraz na ich przetwarzanie dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednak brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia zrealizowanie zamówienia przez Księgarnię. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. . Klienci Sklepu mają prawo wglądu do swoich danych osobowych, poprawiania ich oraz żądania usunięcia.

Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie Sklepu mają zastosowanie odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego, ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl